Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула. В четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта, како и в сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет.

Како што најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, в петок и за време на
викендот ќе дува засилен северен ветер, особено долж Повардарието.