На 07.06.2023 во 21:30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(31) од Свети Николе затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.