Според информациите на очевидци, на местото на несреќата има зголемено присуство на полициски службеници.

Во моментот полициски службеници прават увид на местото на настанот, а од МВР најавија дека по завршувањето на увидот ќе соопштат повеќе информации за несреќата.

Иако нема официјална потврда, пешакот починал на лице место.