Откако вчеравечер нашиот портал прв објави дека Рашковски заминал во Мексико, информацијата непосредно потоа беше потврдена и од самиот Рашковски. повеќе од две недели, ќе одмора во Мексико.

Колку чини еден ваков одмор?

Само за авионски билети, едно семејство ќе мора да се издвои околу 5.000 евра.

Ова се цените за 4 билети во еден правец:

Луксузните хотели во Мексико чинат цело богатство. Овде најголемиот дел од македонскиот народ не може да си дозволи ниту една ноќ да преспие, но семејството на Рашковски само за ноќевањата ќе плати неверојатни 17.000 евра.

 

-Нема место за сензација, на годишен одмор сум во Мексико. Заминавме на 14-ти и таму ќе бидеме до 31 овој месец. Три години не сум бил на одмор, на сопругата ѝ е роденден. Следам сѐ што се случува, рече Рашковски во изјава за ФОКУС.

Како изгледа луксузниот хотел?