Погледнете го друштвото на Ванковска и видете дека Левица работи за власта!

Во предизборните интервјуа на Радио Лидер, учество прифатија Стевчо Јакимовски, Арбен Таравари, Максим Димитриевски и Гордана Силјановска Давкова. Одбија Бујар Османи, Стево Пендаровски и Билјана Ванковска.
Доколку до сега не верувавте дека Левица работи за власта, погледнете и го друштвото на Ванковска!