Вчера во 19:20 часот во СВР Скопје, М.С.(42) од с.Марино, општина Илинден, пријавил дека во угостителски објект во с.Марино бил физички нападнат од А.С.

Исто така, синоќа во 22:05 часот во СВР Скопје, М.А.(21) од нас.Илинден пријавил дека во угостителски објект во с.Кадино, општина Илинден, бил физички нападнат од Г.Ц. од с.Ржаничино, скопско.

Се работи на расчистување на случаите, информираат од МВР.