На 04.07.2022 околу 21.00 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Е.(50) од Тетово.

За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.