Безживотно тело на охриѓанецот Ф.Б. било пронајдено утрово во атарот на селото Расино, објави „Охридњуз“.

Ловџии ги пронашле телото и автомобилот околу 6 часот утрово.

Повеќе детали се очекуваат од МВР во текот на денот.