Францускиот фудбалски клуб ПСЖ конечно пресече. Тие избраа меѓу Кејлор Навас и Џанлуџи Донарума, пренесува францускиот весник L’Equipe.

На крајот на сезоната, ПСЖ го имаше можеби најдоброто голманско дуо во светот. Искусниот и одличен Навас и европски првак со Италија, Донарума се избори за местото „единица“.

Тоа нема да биде случај следната сезона бидејќи „Паркот на принцот“ избра голман за следната сезона, пишува „Л’Екип“. Следната сезона неприкосновен број 1 меѓу стативите ќе биде Донарума, пред се затоа што е 12 години помлад од Костариканецот.