Вчера во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, по претходна расправија, Ф.Н. испукал проектили од огнено оружје во дворот на И.А.

Информации за повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.