Тој се сомничи дека на 15 јуни годинава извршил кражба во Скопје.

Од МВР денеска информриаа дека со него бил извршен службен разговор, а украденото ќе биде вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против Б.Ц. ќе биде поднесена соодветна пријава.