На 02.07.2022 околу 06.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека В.С.(54) од Скопје, додека пешачел во с.Вртекица, скопско, му се слошило и починал, информира МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.