Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната темепратура ќе достигне од 21 до 30 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец,а максималната темепратура ќе достигне до 26 степени.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен јужен ветер, а температурите ќе бидат нешто пониски од изминатите денови. Во средината на работната седмица ќе има услови за локален дожд со ретки грмежи.

Прогноза за 04.05.2021
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 20°C до 25°C
Променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот со услови за локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 05.05.2021
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 20°C до 26°C
Променливо облачно, попладне со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 06.05.2021
Минимална температура: 6°C до 12°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.