Вчера на крстосницата од улиците Народен Фронт и Шарски Одреди, автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.Т.(49) од Скопје, удрил во малолетен пешак од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид.