Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека нови избори би можело да има најдоцна во октомври 2022 година.

Таравари рече дека немаат ништо конкретно околу ново владино мнозинство, но дека денес формално ги започнале преговорите.

Тој истакна дека доколку не успеат да создадат ново владино мнозинство, тогаш најрано во октомври 2022 година ќе одиме на нови парламентарни избори.