Македонија

Претседателите на Европската комисија ѝ Советот на ЕУ и честитаа на претседателката Гордана Силјановска Давкова – Урсула фон дер Лајен и Шарл Мишел ја истакнаа нивната посветеност за соработка во унапредување на евроинтеграцискиот пат на Македонија

12.05.2024. 17:46