На 22.05.2021 во 23:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено поправната установа „Затвор Скопје“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка со употреба на тврд предмет.

Тепачката се случила помеѓу осудениците Е.Р.(26) од с.Батинци,скопско и Ј.Б.(33).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.