Доцна по полноќ околу 1 часот и 35 минути полицијата апсела во угостителски објект во населбата Илинден каде дошло до пресметка помеѓу две групи н амлади луѓе.

„Приведени се И.М.(29) од Скопје, Т.С.(32) од с.Штрбово-ресенско и С.К.(28) од с.Орешани-скопско“, информираа од МВР.

Според пријавеното, почнала расправија, а потоа И.М. кој бил заедно со Т.С. од една страна и К.К.(29) од Скопје кој бил заедно со С.К. од друга страна, К.К. со остар предмет замавнал кон И.М. по што И.М. извадил пиштол, а потоа С.К. физички го нападнал И.М.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.