Тешко повреден жител на струмичко Ново село, откако во него удрил трактор.

Несреќата се случила кога тој застанал со трактор и се симнал од него, но не го закочил, па тракторот почнал да се движи и го удрил.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.П., констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.