Тешко повредена е Русинка, која во Македонија се здобила со тешки телесни повреди при спуштање со параглајдер.

Во СВР Битола вчера било пријавено дека во атарот на село Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола, информираше МВР.