Од МВР информираат дека во несреќата учествувале автомобил „фолксваген“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Е.С.(20) од Пробиштип и автомобил „фиат панда“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Д.Р.(70) од Пробиштип.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а со телесни повреди се здобила сопатничката Ц.Р.(68) од возилото „фиат панда“, констатирани во Клиничката болница Штип, велат од МВР.