Тетовецот околу 19.45 часот ја допирал по телото малолетничка од Тетово, негова сосетка. Неофицијално, станува збор за помлада малолетничка.

-Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.