На 18.09.2021 во 13.25 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, на патот за Македонско село, во близина на Средно Водно, го лишиле од слобода К.Ј.(29) од Скопје, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.