Кога HBO Max конечно го објави првиот двоминутен трејлер за долгоочекуваното специјално камбек издание „Friends: The Reunion“, се чини дека имаше колективна оддишка од фановите на серијата.

Во очекување на премиерата на 27 мај, актерската екипа составена од Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер одговараше на скокотливи прашања за магазинот People.

Rumour Juice направи анализа на кариерата на Пери и ги разгледа коментарите на фановите на социјалните мрежи во врска со неговата состојба: