Преку видео обраќање на социјалните мрежи Деспотовски соопшти дека вчеравечер имал операција на слепо црево, но се поминало како што треба, па веќе од утре се враќа со активности.

Се помина како што треба. За жал морав да ги откажам сите теренски активности за вчера и за денеска. Навистина успеавме да покренеме претходниве недели еден сериозен бран на енергија и желба за промени. Продолжуваме и се гледаме натаму, заеднички. Поздрав и нема да ве разочарам, рече Деспотовски во видео обраќање лежејќи во болница.

Во продолжение може да го погледнете видеото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Despotovski (@jdespotovski)