Манчестер Јунајтед со неверојатен пресврт се врати од два гола негатива против Аталанта и победи (3-2) во третото коло на Лигата на шампионите. Атмосферата на „Олд Трафорд“ очекувано беше луда, а фановите беа особено радосни по голот на Кристијано Роналдо за пресврт.

За време на славјето на погодокот, во кадарот во првите редови на стадионот зад Роналдо и соиграчите се најде и еден македонски навивач. Тој со знамето на Вeргина лудо го прослави голот, викаше и навиваше за својот омилен тим, а камерите ја уловија неговата среќа.