Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски чие вечерашно интервју кое се емитуваше на телевизија 21 беше прекинато, заради како што пишува самиот тој технички проблеми, сподели линк од целото негово гостување

-Жестоко интервју, гледајте!, напиша Николоски кој во неговото гостување откри екслузивни информации дека Македонија влегува во рецесија, а поскапувањата кои следат ќе ја зголемат инфлацијата на 3% годинава. Тој откри и две причини зошто Македонија и годинава нема да добие датум за преговори со Европската Унија.

Во еден момент програмата, која во дадениот момент имаше огромна гледаност, одеднаш се „замрзна“.

Телевизија 21 подоцна интевјуто го емитуваше од почеток и го објави на нивниот јутјуб канал,