Пожар синоќа избувнал во угостителски објект во старата скопска Чаршија-јави ТВ21. Според очевидци, пожарот настанал поради проблем со електричната енергија.

Пожарникарите кои пристигнале на местото на настанот, не успеале навреме да влезат на опожареното место поради блокада од бројни паркирани автомобили.

Пожарот бил  локализиран, а повредени лица нема.