Видео од пристигнувањето на пратеничката од СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, со амбулантно возило на собраниската седница се појави на социјалните мрежи.

На видеото се гледа како облечена во скафандер таа пристигна на собраниска седница како позитивна на Ковид-19 со цел да се направи кворум за да се изгласа петтиот пакет на економски мерки за помош на граѓаните и компаниите.

Ќе одговарате за се КРИМИНАЛЦИ

Новата нормалност во Македонија!
#ЌеОдговаратеЗаСеКриминалци

Posted by Кире Михаилов on Sunday, April 18, 2021