На твитер утрово се појави видео на кое се гледа возрасен маж со пиштол во трговскиот центар „Бисер“ во скопската населба Аеродром.

Официјална информација за настанот се уште нема, но твитерџиите се прашуваат дали станува за сцена од филм или пак краткото видео ја опишува состојбата во држата.