Вчера, беше објавен првиот трејлер, во кој е прикажан и дел од нивното отворено интервју за Опра Винфри.

-Гледам како буквално те гонат до смрт, а јас сум немоќен да го спречам тоа – ѝ вели Хари на Меган во трејлерот. „Не сите бајки имаат перфектен крај“ – пишува на крајот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lifetime TV (@lifetimetv)


Премиерата на филмот е планирана за оваа есен. Актерката Сидни Мортон влегува во улогата на Меган, додека Џордан Дин ќе го портретира принцот Хари.