Фудбалските репрезентативци на Белизе преживеаја вистински хорор на Карибите, на патот кон Хаити, каде задутре ќе играат меч од квалификациите за настап на Мундијалот во Катар.

Иако патуваа со полициска придружба во еден момент гостинската експедиција беше сопрена од друмски разбојници и тоа добро наоружани.