Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска е во посета на општина Карпош.

Тој точно напладне ќе се сретне со карпошани, а ќе даде и изјава за медиумите пред општинскиот комитет на партијата во Карпош.

Настанот во живо  ќе можете да го следите на следниот линк: