Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер . Максималната дневна температура ќе биде во интервал од 18 до 30 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала до умерена облачност со максималната дневна температура со интервал  до 28 степени,а минималната 10 степени.