Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18 степени.

Во Скопје, Сончево со слаб југозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.