Полицијата денеска заплени над 200 килограми марихуана во голема полициска акција во Кочани.

Полициска акција се уште е во тек, а детали од МВР најавуваат за утрешниот ден, по завршување на акцијата.

Според првичните проценки, вредноста на дрогата е близу половина милион евра.