Затвореник од „Шутка“ итно префрлен на клиника каде што починал.  Гостиварец кој бил во затворот Скопје во Шуто Оризари почина на комплексот клиники Мајка Тереза.

„На 04.12.2023 во 07.43 часот во СВР Скопје била пријавено дека во 06.30 часот од Казнено-поправната установа Затвор Скопје во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со здравствени проблеми бил донесен Л.Ф.(1962) од Гостивар. Во 07.55 часот лекар констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, објави МВР во дневниот билтен.