Тој го пријавил случајот синоќа во полициската станица во Кавадарци.

-Во 19 часот, 68-годишниот жител на село Возарци пријавил дека околу 17 часот, додека бил со пријатели во дворот од неговата куќа на Тиквешко Езеро, бил физички нападнат од О.Г.(37) од Кавадарци, кој потоа со возило го удрил пријавителот, изјави денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Полицијата работи на расчистување на случајот.