Муса Ахмети, внукот на Али Ахмети приведен за трговија со дрога. Како што дознава Телевизија Алфа, тој пред извесен период се вратил од Косово, каде бил некое време. Набрзо по доаѓањето во Македонија, бил фатен со дрога.

Од телевизијата велат дека по информациите кои ги добиле, се обратиле за конкретен одговор до МВР

Во одговорот биле наведени само иницијалите М.А, за лице кое во Зајас било уапсено по извршен претрес во неговиот дом.

Целиот текст прочитајте го на Алфа.