Крајбрежната стража и полицијата на Костарика започнаа потрага по авион со пет германски државјани, кој исчезна од радарите во близина на брегот на земјата, објави министерот за безбедност Хорхе Торес.

Авионот кој бил на пат од Мексико кон аеродромот Лимон во Костарика исчезнал доцна синоќа по локално време, јавува Ројтерс.