Инцидентот се случил на паркингот на Средно Водно.

На 22.09.2021 во 02.40 часот во СВР Скопје, И.Т.(19) од Скопје пријавила дека околу 00.30 часот на паркинг на Средно Водно, по претходно недоразбирање, била физички нападната од М.Ш. и М.А.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.