Бред бил едвај препознатлив во лежерно, спортско издание со качулка преку главата, очила за сонце и маска за лице.

Според Page Six, Пит морал да реши проблем со кој се соочуваат многу луѓе. Имено, актерот бил на вадење на умник, што се одвивало под анестезија. По операцијата, здравствениот работник го возел со инвалидска количка до автомобилот и неговиот телохранител, кој носел ќеса со лекови за да се ублажи претстојната болка.

Како што неодамна беше откриено, Бред заедно со Харисон Форд, Хали Бери и Рис Витерспун и уште неколкумина ќе бидат водители на Оскарите на 25. април, па затоа сакал да го реши својот здравствен проблем пред тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MacDanielsBlog (@macdanielsblog)

Извор за Page Six порано изјавил дека Пит бил скршен откако од некој од тимот на Анџелина се појавиле информации дека таа и едно од нивните деца ќе сведочат дека тој ја малтретирал, што може да и донесе предност во стекнувањето старателство над петте деца кои се малолетни. Имено, само 19-годишниот Медокс е возрасен.

Поранешниот пар, кој во јавноста го носи прекарот Бренѓелина, ги доби ќерката Шајло и близнаците Нокс и Вивиен за време на 10-годишната врска. Покрај тоа, Пит ги посвои Медокс, Пакс и Захара, како што тоа го правеше и Џоли порано.

Нема докази за тоа, дека ја малтретирал, бидејќи никогаш не бил пријавен во полиција, а актерот смета дека станува збор за валкан потег на Џоли. Разводот трае од септември 2016. година, а веќе се потрошени милиони долари и не е познато колку време ќе трае целиот процес, па се смета дека тоа би можело да биде една од најскапите бракоразводни парници во историјата на Холивуд.