На трибините каде што седат фановите на Манчестер Јунајтед одново имаше македонски транспарент. Откако на претходниот натпревар се вееше македонското знаме на Олд Трафорд и денеска стоеше македонски транспарент на кој беше испишано името на Александар Македонски.

Alexander the great
United the greatest
Red army Macedonia, стоеше денеска на трибините на Олд Трафорд.

Ова може да го погледнете на фотографијата во продолжение:

Македонско знаме се вееше и претходниот натпревар на Олд Трафорд каде Манчестер Јунајтед победи со пресврт против Аталанта како дел од Лигата на шампионите. Во продлжение може да ја погледнете фотографијата од претходниот натпревар: