Како што и претходно објавивме, 48 годишен маж е уапсен вечерва во селото Раковац во општина Беочин под сомнение дека ги убил поранешната сопруга и нејзината мајка.

(ВИДЕО) Двојно убиство во Србија вечерва: Ги убил со нож поранешната сопруга и нејзината мајка

Според првите информации, осомничениот наводно живеел во иста куќа со поранешната сопруга и нејзината мајка, иако биле разведени неколку години, додека соседите изјавиле дека и претходно бил пријавуван за насилство.

– Често можеше да дојде во алкохолизирана состојба – вели изворот на „Информер“.

Како што дознава „Нова“ тој издржувал условна казна од 10 месеци за семејно насилство.

Први фотографии по двојното убиство во Раковац – Фото: Нова.рс

Како што објави редакцијата на Радио Лидер и претходно, кај уапсениот бил пронајден нож, додека кај телата пронајдени во семејната куќа имало видливи повреди предизвикани од ова ладно оружје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Соседите раскажуваат за монструмот.

– Тие раскинаа бидејќи тој беше насилен кон неа. Го пријавила за семејно насилство. Дури и беше во притвор. И тој го направи ова повторно. Жал ми е и за мајката и за ќерката… – изјавил за „Телеграф“ еден од соседите.

Полицијата и обвинителот се на терен, додека истрагата е во тек.