Четириесет и осумгодишен маж е уапсен вечерва во селото Раковац во општина Беочин под сомнение дека ги убил поранешната сопруга и нејзината мајка, дознава Танјуг.

Кај уапсениот бил пронајден нож, додека кај телата пронајдени во семејната куќа имало видливи повреди предизвикани од ова ладно оружје.

Полицијата и обвинителот излегоа на терен. Во продолжение може да го видите видеото кое се шири по социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)