Македонија води со 1:0, а стрелец на единствениот погодок за нашата репрезентација беше Горан Пандев.

Германија имаше повеќе опасни шанси, но и Македонија имаше одлична шанса, која за жал ја одбрани Марк-Андре Тер Штеген.