На 25.05.2021 во 00.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.С.(41) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечил М.О.(16) од Скопје, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.