Српските медиуми направија истражување кои се цените на Турција и Грција за почетокот на јуни оваа година. Напомена: Оваа сума е на почетокот на јуни.

Грција, цени за одмор на почетокот на јуни 2024 година

Доколку Халкидики е ваш избор, можете да резервирате одмор на почетокот на јуни за помалку од 400 евра по лице, со едно дете до 14 години бесплатно! Се работи за полупансион и десет ноќевања во сместување со три ѕвезди во градот Полихроно.

Летен одмор каде би тргнале со автобус на 8 јуни, а би останале до 15 јуни, во градот Никити во Ситонија, би ве чинело 379 евра по лице. Тоа е и сместување со три ѕвезди.

Ако одите со сопствен превоз, можете да одморите во средината на јуни 2024 година за помалку од 500 евра. На Скијатос, просечната цена на изнајмување за сместување за десет дена е помеѓу 450 и 490 евра, ако треба да заминете околу 10 јуни.

А убедливо најевтиниот аранжман што го најдовме вклучува лет на 11 јуни, со десет ноќевања на Скијатос, за само 449 евра по лице.

Турција, цени за одмор на почетокот на јуни 2024 година

Цените за одмор во јуни 2024 година се нешто над 500 евра кога станува збор за Турција. Следниве аранжмани можете да ги најдете на веб-страниците на белградските туристички агенции.

Анталија, полетување на 08.06.2024 година со авион – ќе платите 557 евра за шест ноќевања во ова турско одморалиште.

Бодрум, поаѓање на 9 јуни со авион – овој одмор чини 580 евра и вклучува седум ноќевања. Цената е иста за летување во Мармарис, за шест ноќевања, но се работи само за престој без превоз.

Даламан, поаѓање на 14 јуни, исто така со авион – во Турција ќе останете на море осум дена, а ќе ве чини околу 560 евра.

За оние со подлабок џеб, ол инклузив одмор во Турција на почетокот на јуни 2024 година ќе чини околу 800 евра, во одморалиште со пет ѕвезди. Тоа е шест ноќи.