Во билтенот на МВР се вели:

-При извршен преглед кај него пронајдени се и одземени марихуана и хашиш. К.Т. е приведен во полициска станица за понатамошна постапка, а за настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, по чии насоки против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок, се вели во билтенот.