Кандидатка за пратеничка од ДУИ за време на вечерашните партиски активности изјави дека, се подготвени да раководат со НАСА.

Таа ова го изјави за време на кампањата за претседателскиот кандидат Бујар Османи, пренесува репортерот на ТВ21 од терен.